KONTAKTY

INTERIEROVEIHRISKA.SK
REATEK, s.r.o.
Trenčín - Bratislava
tel: +421(0)32 3811 404
napíšte nám
Mob: +421(0)905 671 158
www.ihriskamich.sk

NOVINKY

arr3Členstvo v IAAPANaša spoločnosť je od 2016 aktívnym členom Medzinárodnej asociácie zábavných parkov a... arr3Postup pri kúpe ihriskaKúpa ihriska  -  Postup Rozhodli ste sa pre otvorenie interiérového ihriska, detského kútika alebo... arr3Ochrana voči nekalej súťažiSpoločnosť REATEK, s.r.o. a značka MICH za ochranu spotrebiteľa voči nekalej súťaži   Vážení...

» Značka MICH a konkurencia
Detské ihriská MICH

Pri výbere detského ihriska ako zariadenia určeného pre využívanie verejnosťou, zákazníkmi a návštevníkmi je potrebné sa zaoberať zásadnými otázkami, ktoré majú vplyv na úpešnosť prevádzky a bezpečnosť herného zariadenia:

1. kto je výrobca ihriska (názov výrobcu, doklad výrobcu, vyplýva z toho dokumentácia kvality, záruka tovaru, bezpečnosť),

2. aká je značka výrobku (názov registrovanej značky, dokumentácia),

3. čmá tovar certifikáciu preukazujúcu krajinu pôvodu, výrobcu a značku s certifikátom (zdraviu nezávadnosť, EN-71, bezpečnosť, materiálové zloženie podľa predpisov / laboratórna skúška).

STREDNÁ CENOVÁ LÍNIA

Cena ihrísk MICH je dostupná a výhodná, nakoľko výrobca je zameraný na ihriská strednej cenovej línie. Značka MICH aj naďalej plánuje zotrvať v tejto cenovej úrovni, nakoľko zlepšovaním kvality ale zachovaním strednej cenovej hladiny má široké spektrum zákazníkov. Ihriská MICH sú konkurencieschopné ihriskám najvyššej cenovej kategórie, avšak cenovo sú určené pre podnikateľov, ktorí očakávajú omnoho rýchlejšiu návratnosť investície. Značka MICH je registrovaná v EU, prešla kontrolou a ako iné svetové značky má pridelené certifikáty potvrdzujúce kvalitu, bezpečnosť a zdraviu nezávadnosť materiálov.

REGISTROVANÁ EURÓPSKA ZNAČKA

Značka MICH Playgrounds pravidelne investuje do zlepšovania výrobných procesov, kvality a marketingu, má rozvinutú distribučnú sieť, servisných partnerov v EU aj USA. Pravidelne sa zúčastňuje svetových výstav, preto kladie dôraz na kvalitu a naviac ju neustále vylepšuje. Ihriská bez registrovanej značky, bez pôvodu a názvu výrobcu, bez marketingovej propagácie nie sú vhodné pre prevádzky pre verejnosť, pretože nemajú potrebnú certifikáciu v prípade, že dôjde k dôkladnej kontrole. Iba riadne registrovaný výrobca a značka ihrísk má potrebnú dokumentáciu, pretože na pridelenie značky museli produkty a komponenty prejsť kontrolou.

KRAJINA PÔVODU

Obrovský výrobný potenciál v Číne poskytol možnosť znížiť výrobné náklady presunom výroby. Nielen značka MICH ale iní renomovaní výrobcovia presúvajú svoje strojné vybavenie a samotnú výrobu do Číny (iPhone, Adidas, Whirlpool,..). Nižšie výrobné náklady sú hlavným ukazovateľom pre dosiahnutie nižších cien produktov pre zákazníkov, pričom kvalita a úroveň značky je zachovaná.

Rovnako spoločnosť, výrobca MICH Playgrounds Co. Ltd. produkuje ihriská nie len pre slovenský a český trh ale pre všetky členské krajiny EU, pre USA, Ázijské a Arabské krajiny, preto svoju veľkovýrobu ako iný globálny výrobcovia situuje v Číne. Výroba, technoloógie, návrhy a samotný materiál spĺňajú potrebné štandardy overeného výrobcu. Všetky produkty, ihriská, komponenty, doplnky a použitý materiál prešli akreditovanými skúšobňami čo je riadne doložené certifikáciou výrobcu i značky a boli schválené pre EU trh.

EURÓPSKY VÝROBCOVIA IHRÍSK

Množstvo zavádzajúcich informácii sa čoraz viac objavuje od tzv. európskych výrobcov ihrísk. Ihriská európského výrobcu sú výrazne drahé čo obhajujú dôvodom, že výroba v Európe je drahá...  Na druhej strane pri nápadných obchodných klamstvách iní dodávatelia ponúkajú ihriská vyrobené v Európe ale za výrazne lacné - nízke ceny. Oba rozdielne cenové výkyvy na seba upozorňujú a treba sa mať na pozore o aký produkt ide a čo sa naozaj skrýva za výrazne vysokou alebo výrazne nízkou cenou.

Vhodné je preveriť si či výrobca má naozaj výrobu v EU podľa značky ihriska, webovej stránky, FB stránky a referencií. Najčastejšie majú nedostatok zrealizovaných prevádzok, neuvádzajú referenčné projekty, nie je možné navštíviť zrealizované ihriská, ponúkajú alternatívy lacných ihrísk bez názvu značky, dodaná certifikácia neobsahuje názov EU registrovanej značky ihriska ani názov výrobcu, alebo ponúkajú certifikát iba k montáži ihriska, bez certifikátu samotného ihriska.

KÚPA IHRISKA BEZ EU REGISTROVANEJ ZNAČKY VÝROBCU

Najviac láka nízka cena, avšak dôvodom je nízka kvalita a nedostatočné bezpečnostné normy.

Ihrisko od spoločnosti, ktorá nemá registrovanú značku, žiadneho distribútora ani servisného partnera v EU má viaceré rizikové faktrory, ktoré negatívne ovplyvnia podnikanie a reputáciu majetiľa ihriska. Oceľ nízkej kvality aj hrúbky, spojky zväčša slabé, neodolné a ostatné komponenty s nedostatkami, nezapadajúce do konštrukcii pri montáži... Výsledkom je ihrisko, ktoré pôsobí lacno, neesteticky a podobne vzbudzuje rovnaký dojem z celej prevádzky. Ihriská nízkej triedy a kvality sú často predmetom skrachovania prevádzky, takýto dodávateľ nie je schopný zabezpečiť servis ani poskytnúť záruku.

Medzi ďalšie časté nevýhody: nedostatočná bezpečnosť ihriska, nekvalitné materiály a prvky, nedostačujúca certifikácia pre EU trh a prevádzku v SR alebo ČR, po kontrole úradov môže byt činnosť prevádzky hocikedy pozastavená.

IHRISKÁ MICH GARANTUJÚ EU ZNAČKU S KVALITOU A DLHOU ŽIVOTNOSŤOU

Európska značka ihrísk MICH od výrobcu MICH Playgrounds Ltd. spĺňa všetky náležitosti EU značky a kvality bezpečných detských ihrísk. Značka ihrísk MICH má rozvinutú sieť distribútorov aj servisných partnerov po celom svete a je členom IAPPA, RAAPA a pravidelne prezentuje svoje výrobky na medzinárodných výstavách.

Značka MICH neustále vylepšuje kvalitu ihrísk dodávaných do EU / USA, dôkazom čoho je množstvo inovácií a zvýšenie kvality dodávaných komponentov už len za posledné 2 roky a hlavne - ich pokrytie EU trhu, kde smeruje takmer 50% celej produkcie.

Ihriská MICH môžete vidieť už takmer na 100 miestach v rámci SR a ČR, kde si môžete prezrieť ako vyzerá ihrisko po intenzívnom užívaní a máte možnosť si všetko osobne overiť.

Naša spoločnosť je výhradným distribútorom ihrísk MICH a naše referencie vám podajú nielen naši klienti, ale aj priamo samotná centrála spoločnosti MICH Playgrounds.


detske ihriska